مزوتراپی


مزوتراپی
راه حلی نوین برای مشکلات قدیمی

در کمتر از یک دهه اخیر، مزوتراپی به عنوان یکی از پرطرفدترترین روش های زیبا سازی، به ویژه رفع چاقی موضعی، در آمریکای شمالی مطرح شده است. در سایر نقاط دنیا ، بیش از 50 سال است که مزوتراپی در زمینه های ریزش مو و رفع اثرات بجا مانده از زخمهای کهنه کاربرد دارد. امروزه انجمن های علمی مزوتراپی در آمریکا و اروپا با ابداع پروتکلها و طراحی داروهای جدید مزوتراپی، مسیری نو و موثر برای رفع بسیاری از مشکلات و مسائل پزشکی در زیبائی، پدید آورده اند که بصورتی گسترده مورد استقبال پزشکان، متخصصان زیبائی و بیماران قرارگرفته.

مزوتراپی چیست؟
مزوتراپی در سال 1952 توسط یک پزشک فرانسوی به نام مایکل پریستور ابداع شد و به تدریج استفاده از آن در سرتاسر اروپا، جهت درمان صدمات گوناگون گسترش یافت. اساس این روش بر تزریق مقادیر بسیار جزئی از دارو در لایه های کم عمق پوست استوار است، روشی که در ابتدا بصورت دستی و امروزه با استفاده از وسایل پیشرفته ای که قادر به تنظیم دقیق عمق و مقدار تزریق دارو در هر بار میباشد و با حداقل میزان درد و بدون نیاز به بیهوشی و بی حسی، انجام می پذیرد.
محلول های تزریقی مزوتراپی شامل ویتامین ها، املاح، آنزیم ها، عصاره های گیاهی، اسیدهای آمینه، داروها و یا ترکیبی از این مواد است که بر حسب نیاز بیمار، تعیین و تجویز میشود. بر خلاف سایر روشهای طبی، داروها در مزوتراپی مستقیما وارد موضع هدف شده که خود باعث کاهش عوارض و تداخلات داروئی و همچنین کاهش میزان دوز موثر دارو میشود.
چنانچه مزوتراپی توسط یک پزشک دوره دیده انجام شود، دارای ایمنی کامل است. جالب است بدانید تا به حال و با بیش از نیم قرن سابقه، هیچ موردی از مرگ به دنبال مزوتراپی گزارش نشده، در حالیکه تنها در آمریکا سالانه 100 مورد مرگ به دنبال لیپوساکشن رخ میدهد.
مزوتراپی در زمینه های زیر کاربرد دارد:

  • بر طرف نمودن سلولیت
  • جوانسازی صورت و گردن
  • رفع چاقی موضعی
  • ترمیم ریزش مو

آیا این روش دردناک است؟
شما ممکن است مختصری درد یا سوزش در حین انجام درمان حس کنید که کاملا قابل تحمل است هر چند میتوان با بی حسی موضعی، عملیات درمانی بدون دردی داشت.

آیا در این روش عوارضی وجود دارد؟
شایعترین عارضه مزوتراپی، کبودی است که طی یک هفته برطرف می شود. بیماران ممکن است درد مختصر و گذرائی را تجربه کنند، که حداکثر طی 24 تا 48 ساعت برطرف می شود.

نتایج آن چه زمانی مشخص می شود؟
نتایج بستگی به وضعیت بدن و موقعیت درمانی دارد. به طور متوسط بیماران پس از 3 جلسه به طور عینی متوجه تغییرات می شوند. در برخی از موقعیتها، بیماران پس از یک جلسه نیز، نتایج را مشاهده می کنند.

مزوتراپی چگونه سلولیت یا چربی را از بین می برد؟
مزوتراپی سه عامل اصلی دخیل در تشکیل سلولیت را درمان می کند، مزوتراپیست فرمول مخصوصی برای کاهش چربی در سلولیت، بهبود گردش خون و بافت پیوندی تخریب شده و در عین حال، صاف و هموار ساختن پوست به کار می برد. مزوتراپی می تواند سلولیت را در هر قسمتی از بدن درمان کند.

مزایای مزوتراپی در مقایسه با روشهای جراحی نظیر لیپوساکشن چیست؟
لیپوساکشن سلولیت را درمان نمیکند، حتی در بسیاری از موارد منجر به واضح تر شدن آن می شود. مزوتراپی سلولیت را مستقیما درمان می کند، پوست را شفاف تر می کند و چربی را در مناطق تحت درمان کاهش میدهد. همچنین باعث شسته شدن چربی از بدن به جای ظهور آن در مکانی دیگر می شود که اغلب در لیپوساکشن رخ می دهد. (به علاوه مزوتراپی نیازی به بستری و بیهوشی نداشته و در نتیجه عوارض آنها را نیز در پی نخواهد داشت).

آیا این نتایج ماندگار است؟
نتایج مشروط به رعایت ترکیبی از تمرینات ورزشی و رژیم غذائی مناسب، ماندگار است هر چند نمی توان به طور کامل از پیری طبیعی پوست جلوگیری کرد، اما برای این منظور، ویزیت های دوره ای منظم توصیه می شود.

چه کسی می تواند مزوتراپی را انجام دهد؟
مزوتراپی باید توسط یک پزشک که دوره های مربوط را گذرانده انجام شود. پرستاران، دستیاران و پیراپزشکان، بدون حضور پزشک دوره دیده، مجاز به انجام مزوتراپی نیستند.

آیا به دنبال این روش توصیه های خاصی وجود دارد؟
محدودیت هائی با توجه به نوع درمان وجود دارد. عموما به بیماران توصیه می شود تا یک روز پس از جلسه درمانی از مواد آرایشی و استحمام پرهیزکنند. همچنین پیشنهاد می شود بیماران قبل از جلسه درمانی، یک غذای سرشار از پروتئین میل کرده و از مصرف کافئین و سایر محرکها پرهیز نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مزوتراپی
بازگشت به لیست خدمات چاقی موضعی